Wiązanka z kwiatów z materiału

Wiązanka z kwiatów z materiału.

Kwiaty są zawsze miłym upominkiem na każdą okazję. Proponowane przeze mnie kwiaty można wykonać z kolorowego ortalionu lub bardzo mocno ukrochmalonego płótna (patrz zdjęcie).

Na materiale przeznaczonym na kwiatki narysuj koło o promieniu 2,5 cm (rysunek d) i bardzo starannie je wytnij. Każde koło złóż dwukrotnie i w środku wytnij mały trójkącik (rysunek e). Po rozłożeniu otrzymasz otwór. Teraz przystąp do wykonania środka kwiatka. Z krepiny białej, czarnej lub żółtej wytnij prostokąt o wymiarach 6×2 cm. Złóż go na połowę, potnij krótkie boki na wąskie paski, zostawiając w środku 1 cm nie przecięty (rysunek a). Następnie ten pocięty pasek krepiny zwiń w rulonik. W połowie rulonika przełóż drucik (najlepiej zielony, izolowany). Krótszy koniec drucika skręć końcem dłuższym (rysunek b). W środek krepiny włóż trochę kleju do papieru, podnieś boki do góry tworząc „pędzelek” (rysunek c). Końce „pędzelka” delikatnie posmaruj klejem, a następnie posyp kaszką manną. Przełóż drucik przez otwór w kółku tak, aby podstawa „pędzelka” oparła się o materiał (rysunek f). Podstawę „pędzelka” posmaruj klejem (najlepiej wikolem). Unieś kółko do góry; trzymaj palcami materiał tak długo, aż przyklei się do krepiny stanowiącej środkową część kwiatka (rysunek g).

Wiązanka z kwiatów z materiału: a) prostokąt krepiny o wymiarach 6×2 cm (w środku 1 cm nie przecięty), b) owinięcie rulonika z krepiny drucikiem, c) gotowy środek kwiatka, d) koło z materiału, e) wycięcie środka koła, f) przełożenie pędzelka przez otworek w kole z materiału, g) gotowy kwiatek.